Lugarnica
28. Mar 24. 09:22:03 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 10
  Print  
Author Topic: Grahorova - pitanja i prijedlozi  (Read 80091 times)
Ivan
Lugar suradnik
*
Posts: 2


View Profile
« on: 08. Sep 06. 21:08:32 »

Pa dobro, kako cemo podignuti karticu, ako ne mozemo uci u dvoranu bez nje?
Da li se treba dogovoriti za neki tocan termin ili treba doci u utorak tocno u 19:30?
Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #1 on: 09. Sep 06. 12:59:03 »

Kako se otvara ova konzerva? Ne znam, uputa vam je unutra.

Dežuran sam utorkom pa je to najsigurnije vrijeme za preuzimanje kartica, ali svaki dan se pojavim u dvorani pa me ulovite.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Ivan
Lugar suradnik
*
Posts: 2


View Profile
« Reply #2 on: 09. Sep 06. 17:00:42 »

Kako se otvara ova konzerva? Ne znam, uputa vam je unutra.
Ma ne...otvarac vam je unutra.  Grin
De?uran sam utorkom pa je to najsigurnije vrijeme za preuzimanje kartica, ali svaki dan se pojavim u dvorani pa me ulovite.
Ok, dan ima 24h, pa ne znam bas koliko smisla ima provodjenje cijelog dana ispred dvorane u iscekivanju tvog dolaska. Mozda neki nemaju pametnijeg posla, ali cisto sumnjam u to...
Ne bi bilo lose da tu ostavis obavijest kad ces biti, bar okvirno...

I bilo bi dobro da se vrata ostave otvorena kad si tamo, posto si dao instrukcije da se ne otvaraju onima koji kucaju - a medju kojima bi moglo biti onih koji upravo dolaze po karticu, tako da opet ne dodje do konzerva-situacije.  Smiley
Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #3 on: 09. Sep 06. 18:03:47 »

Očekivao sam da su upute dovoljne, ali može još detaljnije. Mislio sam na termin kad je dežurstvo. Vrata su OTVORENA od 19:30 - 21:30, a ako slučajno nisu lupajte, dežurni glumi i portira. Moji dolasci su obično svaki dan između 20 i 21, a utorak je siguran 100%.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #4 on: 11. Sep 06. 23:21:36 »

Penjanja nema srijedom do 12 jer je dan za čišćenje.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Tihomir
Lugar suradnik
*
Posts: 2


View Profile
« Reply #5 on: 12. Sep 06. 22:12:21 »

Hoces li nama debilima koji nemamo tvoj IQ objasniti u cemu je problem ako dvoje ili vise ljudi koji placaju godisnju clanarinu i koji dolaze zajedno koriste istu karticu.
Zanimljivo je da ova prica sa Grahorovom postaje sve slicnija sa pricom o Sutinskim vrelima. jesi li se to ugledao na Rozmana, pa ides njegovim stopama? Svaka ti cast na ulozenom vremenu i trudu za stijenu u Grahorovoj, ali cini mi se da ti je dopizdilo i sada se iskaljujes na svima. Vjerujem da ima dovoljno ljudi koji te mogu rasteretiti te duznosti (nisam jedan od njih).
Ako ovako ostane dosta ljudi ce prestati dolaziti. Znam da nikome nece nedostajati, ali mislim da je zalosno da se nakon svih onih peripetija s Podsusedom prica ponavlja.
« Last Edit: 12. Sep 06. 22:25:28 by Tihomir » Logged
dean
Lugar suradnik
*
Posts: 21


View Profile
« Reply #6 on: 12. Sep 06. 23:31:58 »

Ako se kakva pizdarija/ica desi u dvorani, nesto se strga ili nesto nestane, da se moze znati tko je bio u dvorani u vrijeme nastanka pizdarije/ice. Mislim da je to razlog zasto svatko mora imati svoju karticu.

dean
Logged
Robert
Lugarski as
****
Posts: 494



View Profile
« Reply #7 on: 13. Sep 06. 08:51:50 »

Evo Tihomire, ja imam veći IQ čak i od Zdravka, ja ću ti objasniti tako da ceo svet razume.

Dakle, dvorana u Grahorovoj je nečije vlasni?tvo. Da bi se ti i tebi sličnima penjali u nekom prostoru, za to treba rentati takav prostor. (ako ti ovaj dio nije jasan, reci gdje stanuje? pa ćemo svi doći penjati k tebi doma jer je sve besplatno, a baku ćemo ti delo?irati iz sobe u hodnik). Iglu-sport i Čujić vi?e ne stanuju na ovoj adresi i s dvoranom nemaju ni?ta (osim ?to su je pri odlasku poku?ali rastaviti i izbaciti na ulicu - da je to uspijelo ti bi se opet penjao kod bake u sobi). Dakle, onih iz dućana vi?e nema a vi se i dalje penjete u istoj dvorani.
Klub "Pulfer", nekada na ovoj adresi, u trenutku ozbiljne krize evakuirao je svoje članove u Podsusedsku dvoranu, a Grahorovu su ostavili svojoj sudbini (osim onih članova koji su poku?ali rastaviti stijenu i izbaciti je na ulicu). To je bilo i za očekivati, odkako su odlučili postati članovi HPS-a počeli su se odgovorno pona?ati prema penjanju, pa tako i prema stijeni na kojoj su se penjali sve ove godine. Kada se frka s dvoranom počela razvijati, svi redom su dali otkaz na de?urstva i vi?e nisu produ?avali svoje dvoranske članarine, a uz put da bi ote?ali cijelu situaciju ?irili su po Zagrebu priču da Grahorova vi?e ne radi i da je s njom gotovo.
Tebi u prevodu za ni?i IQ - klub "Pulfer", sa svojim predsjednikom Ivanom Pevecom nema veze s ovom dvoranom. Po njima, dvorana je zatvorena.
Dakle, ako svi koji su se ranije busali o prsa kao zaslu?ni, (Čujić vi?e nije u igri, klub "Pulfer" vi?e nije u igri), sad nestado?e, a ti se i dalje penje? u toj dvorani, da li ti sjeva ...

Tvoje spominjanje "ima dovoljno ljudi koji te mogu rasteretiti te duznosti (nisam jedan od njih)." nije novost na ovim prostorima, ali bilo je za sve ove godine dovoljno vremena da se kroz ove krize poka?u i zablistaju nove zvijezde odgovornosti.  Na ?alost (moju, očito ne i va?u) da nije Zdravka, svi biste se danas penjali po drveću. Toliko o onima koji stoje u redu da rasterete du?nosti. Ti neka otvore svoju dvoranu, to je i tako tričarija...

Glede kartice. Tihomire, ti očito nigdje ne radi? i nema? prava na kreditne ili debitne kartice. Da ima?, vjerojatno bi ti bilo jasno da kartica glasi na ime i da ju ne mo?e? dati baki da si ode kupiti kukident za pranje zubala u susjedni dućan. Banka izdaje svakome svoju karticu; baka nek od banke dobije svoju pa nek onda ide u shoping.

Glede tro?kova koji su vezani uz to. Tihomire, volio bih znati jesi li ti posjećivao ovakve stranice. http://www.marulianus.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=265&Itemid=75 Jesi li ti ovo čitao ( i razumio )? Hoče? li jo? koji primjer iz Hrvatske? Onaj Riječki? Zdravko, nemam to sada pri ruci, mo?e? li mu staviti ta pravila pona?anja u dvorani da ih vidi?

Ja bih ovu situaciju sumirao u slijedećem pasosu:

Ak ti nije pravo kako se penje? u Grahorovoj jer te već godinama maltretira Zdravko, de?urni itd.koji provjeravaju tko se ?verca, a ti nemoj penjati u ovoj turbo-skupoj dvorani, odi u one koje su sufinancirane od strane HPS-a i tamo plati cijenu za klupske nečlanove od 1200 kn godi?nje. A kako po tvojim riječima ovdje situacija sve vi?e postaje slična Sutinskim vrelima, mo?e? otići penjati i tamo. Samo reci, jer ja ću osobno (ne treba Zdravko) od svoje plaće tebi vratiti ostatak novca da se tu vi?e ne muči?. Tako ?to si ipak mogu priu?titi.

I na kraju - pojma nemam tko si ti, Tihomire. 
_____________________
I wish there was a knob on the TV so that you could turn up
the intelligence.

They have one marked 'brightness' but it doesn't work.
« Last Edit: 13. Sep 06. 09:00:34 by Robert » Logged
Robert
Lugarski as
****
Posts: 494



View Profile
« Reply #8 on: 13. Sep 06. 09:12:30 »

Nije trebao Zdravko, za svog prijatelja Tihomira prona?ao sam i Riječki slučaj relativno brzo. Evo, Tihomire, mo?e? i u Rijeku na penjanje po boljim uvjetima od ovih u Grahorovoj :

PRAVILA ZA KORI?TENJE BOULDERA

Ovog ponedjeljka sastao se u klubu upravno odbor, koji je raspravljao o pravilima kori?tenja bouldera i posudivanja opreme. Elvin je prenio zakljucke vezane za boulder, a ceka se da netko od upravnog odbora napi?e one vezane za opremu.

Prenosim svim clanovima kluba izvjeataj sa sastanka upravnog odbora a u svezi sa kori?tenjem klupskog boldera..

Radno vrijeme boldera je ponedjeljkom, utorkom, cetvrtkom i petkom od 18:30
 - 22:00 sati i tada ce biti po jedna de?urna osoba za taj dan. Srijedom je otvoren od 19:00 pa po volji penjaca, a subotom i nedjeljom je u principu zatvoreno te se nece de?urati, ali ako netko eli mo?e slobodno penjati.
Isto vrijedi i za sve one koji ?ele dolaziti ujutro, popodne po noci itd.

 - Na bolderu smije penjati iskljucivo clan RAK-a, sa valecom klupskom izkaznicom za tekucu godinu.

 - Svaki clan kluba dulan je prilikom prvog penjanja u mjesecu platiti mjesecnu clanarinu u iznosu od 30 Kn i to delurnom na taj dan ili Elvinu.

 - Dovodenja prijatelja, cura, deckiju, rodbine i ostalih posjetitelja je dozvoljeno 3 puta u godini, a onda se oni moraju odluciti hoce li se uclaniti u RAK ili ce ici u Cosmo. Onaj tko dovodi posjetitelja mora se pobrinuti da isti penje u pedulama.

Dulnosti de?urnog su:

 - voditi evidenciju o broju penjaca, popisati svih, upisati bilo kakav izvanredni dogadaj

 - utvrditi da su svi platili mjesecnu clanarinu / naplatiti mjesecnu clanarinu

 - voditi evidenciju o posjetiocima / pobrinuti se da nitko ne penje bez pedula

 - ne dozvoljavati nikome da s cipelama gazi po strunjacama (samo u pedulama)

 - na kraju pozatvarati sve prozore - grilje - vrata

 - kontrola i ci?cenje WC-a

 - ci?cenje boldera (proci sa usisavacem izmedu strunjaca i ploca, te pranje cerade s mokrom krpom, iznjeti smece i staviti ciste vrecice)

Svi oni koji misle dolaziti van radnog vremena kluba (ujutro, popodne, nocu i vikendom) moraju se isto tako upisati i obaviti jedno de?urstvo u jednom ciklusu. Pozivaju se svi korisnici boldera da se upi?u u prvi sljedeci slobodan stupac za de?urstvo.

Elvin

 


 RIJEČKI ALPINISTIČKI KLUB
Bla?a Polića 2
Rijeka
Logged
chak(nuti) noris
Lugarski guru
*****
Posts: 5306



View Profile
« Reply #9 on: 13. Sep 06. 10:02:03 »

Jao Tihomire, ne znam od kuda dolazi tolika zloca?  Embarrassed
Oprosti, ovo tvoje pitanje uistinu nema veze s ZDRAVOM pamecu, nego samo sa zlocom. Kako si se nazvao, tako si i ispao.   Undecided

Slazem se s Deanom i Robertom.

Pa zar znaci da ja sad trebam tuziti pravosude i policiju RH zbog toga sto i nakon udaje trebam nositi VLASTITU osobnu i putovnicu?
Pa svaki puta putujem s Zdravkom, zasto ne bih mogla samo na njegovu?

Isto tako usporedba dvorana nema veze s prosudivanjem, nego sa zlocom.

Ustvari, uopce mi se ne da s tobom raspravljati.
Ako neces dolaziti...
Ha, ja, priznajem, uopce necu plakati za osobom kojoj zloba i nezahvalnost uskracuju implementaciju inteligencije.
Sto se mene tice, hvala Bogu, odi si u Podsused i prigovaraj nekome ko ti ne da ni prismrditi stijeni, a ne pisaj u casu iz koje pijes.
Logged
chak(nuti) noris
Lugarski guru
*****
Posts: 5306



View Profile
« Reply #10 on: 13. Sep 06. 10:09:33 »

I SVIMA OSTALIMA U BUDUCE:

Vase LAZNE, ISFORSIRANE zahvale Zdravku za stijenu na kojoj se btw. PENJETE ostavite za svoju mamu ciji su odgoj i usadivanje moralnih vrijednosti upitne.

Ustedite si vremena i na forumu prostora.

Dosta mi je citanja 'zahvala' koje vama ocito sluze samo kao lose opravdanje za grozdove uvreda koje nakon njih slijede.

Dapace, GADE MI SE!   


* ne_seri.jpg (40.15 KB, 650x487 - viewed 958 times.)
Logged
JOKER
Lugar suradnik
*
Posts: 1


View Profile
« Reply #11 on: 13. Sep 06. 11:05:41 »

Stari prdonja se opet pijeni   Kiss hehe
Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #12 on: 13. Sep 06. 11:31:02 »

Tihomir?
Na spisku korisnika dvorane nema ni jednog Tihomira, pa kako se tamo ni ne penješ, ne kužim zašto te uopće muče "problemi" s karticama i zašto moram trošiti moje vrijeme na objašnjavanje stvari koje su svim korisnicima dvorane jasne.

Kartica je vezana za osobu iz više razloga.
Prvi je taj što živimo u svijetu prevaranata i muljatora koji bi se penjali, a ne bi platili. Kad nekome istekne članarina ja mu poništim karticu i ne moram ga kao do sada potezati za rukav i moljakati da plati, nego on mora naći mene. Da, u pravu si. Dopizdilo mi je natezati se sa švercerima i sad se iskaljujem na njima. Iglu športa više nema, održavanje dvorane košta i to moraju platiti sami korisnici jer drugih sponzora i donatora nema.
Drugi je razlog što bi to bio loš primjer. Uvijek bi se našao netko tko je baš danas zaboravio karticu ili "nije pronašao Zdravka" i misli da bi ga netko trebao pustiti u dvoranu, a evo i drugi ulaze bez kartice... Onda bi svatko mogao odlučivati tko može u dvoranu, a tko ne, a to je posao koji ćemo obavljati samo ja i dežurni.
Treće: Kakvi su to ljudi koji dolaze zajedno? Cura i dečko, nerazdvojni prijatelji, homoseksualni brak? I što sad ako jedan ne dođe ili jednome istekne članarina? Da li bi se dežurni trebao upuštati u analizu detalja njihove veze? Ja sam Marica, ali kartica je od Ivice s kojim sam se nekad penjala, a ovo je Perica moj novi dečko i nećakinja njegove strine za koju je jako vezan.

A sad ti debil objasni meni geniju u čemu je problem - jel' možda 50 kn za karticu previše?
Kakve sličnosti imaju Grahorova i Podsused?
Svi koji me žele rasteretiti dužnosti neka otvore još koju dvoranu u Zagrebu pa da se i ja imam gdje doći penjati i za to platiti gotovinom, a ne trećinom mojeg radnog vremena.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Vedran
Guest
« Reply #13 on: 13. Sep 06. 13:00:42 »

Jedno "off-topic" pitanje:

Ako smo uplatili godi?nju članarinu u trećem mjesecu ove godine, da li to znači da sada moramo platiti 400 Kn za NOVU godi?nju kartu te jo? 50 Kn za karticu?

Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #14 on: 13. Sep 06. 13:10:03 »

@vedran: ne, nove cijene su samo za one koji plačaju od ovog tjedna, a ti ces 400 kn platiti tek u trecem mjesecu iduce godine
« Last Edit: 16. Sep 06. 10:40:57 by admin » Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Pages: [1] 2 3 ... 10
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!