Lugarnica
27. Nov 21. 05:47:44 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:

Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 36
  Print  
Author Topic: Mudre izreke i misli novog doba  (Read 170719 times)
Davor
Guest
« Reply #15 on: 12. Oct 07. 13:13:31 »

evo jedan iz bosne....

* 3487small9cw.jpg (40.71 KB, 640x480 - viewed 613 times.)
chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #16 on: 19. Oct 07. 10:06:47 »

You can't kill yourself by holding your breath.
Davor
Guest
« Reply #17 on: 19. Oct 07. 13:18:09 »

You can't kill yourself by holding your breath.
Grin Grin Grin Grin

mo?e?, kako da ne.....
chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #18 on: 21. Oct 07. 09:41:53 »

"We are living in a world today
where lemonade is made from artificial flavors
and furniture polish is made from real lemons."

~Alfred E. Neuman (Mad Magazine)~
Neman
Lugar suradnik
*

View Profile
« Reply #19 on: 22. Oct 07. 18:01:34 »

Jedan od brojnih Murphyevih zakona: Vjera treba čovjeku kao bicikl ribi

Grin
L a O R K
Lugarski guru

View Profile
« Reply #20 on: 25. Oct 07. 16:00:01 »

Grin   Grin   Grin

Svi idu u nis.

Grin   Grin   Grin

Danes Grčija, jutri vsa Evropa!!
Davor
Guest
« Reply #21 on: 26. Oct 07. 11:45:09 »

ČIME ĆE SAD MU?JACI IMPRESIONIRATI ?ENKE?

BORIS DE?ULOVIĆ, novinar i pisac

Konobarica će donijeti turu vitaminskih koktela od limete i pra?nika runolista, svatko će glasno srknuti po jedan gutljaj kroz zelenu slamku, i onda će zavladati neugodna ti?ina. Mu?karci za ?ankom buljit će u natpis "Hvala ?to ne nosite smeđe kravate na plave sakoe", dok jedan od njih konačno ne progovori.
- Pra?nik runolista... to me podsjeća na tim bilding na Velebitu. Egzekjutiv menad?er nas izveo iz landrovera i ubrao runolist, pa mi ga uvalio u ruku i veli: prodaj mi ovaj cvijet.
- Prodaj mi ovaj cvijet?! - zapitat će drugi, tek da ne?to ka?e.
- Aha. Veli: da vidim kako će? me uvjeriti da ga kupim.
Nitko neće pretjerano obraćati pa?nju na njihov razgovor.
- A gdje si slu?io tim bilding? - prekinut će sad ?utnju treći.
- Senj-Paklenica, srpanjska 2008.
- Nemoj zajebavat?! - trgnut će se ovaj, iznenada zainteresiran. - Koji rod?
- Ti mobajl, kriejtiv menad?ment.
- Ja sam bio listopadska.
- Ti mobajl?
- Aha. Mi smo bili na Pagu. Jel vama u hjuman risoursiz bio Ćulibrk?
- Kako nije, stra?ni Ćula. Svako jutro Rahmanjinov i nescafe s vanilijom, sjeća? se?
- I ne dao ti bog da stavi? ?ećer ili hladno mlijeko. Odmah za kaznu rastavi, sastavi i nadogradi aj-foun, pa mu podigni hardver.
- Da, da, aj-foun, kako si se toga sjetio?! To su bila vremena...
- Aha. Danas klinci i ne znaju ?ta je tim bilding. Nisu oni u ?ivotu digli ni?ta te?e od tri gigabajta s Ju-tjuba.
Tako će za koju godinu - boje se stra?ari nacionalne mu?kosti - izgledati mu?ke ćakule u hrvatskim mliječnim restoranima. Zaista, o čemu će mu?karci razgovarati kad se podnapiju, čime će nedorasli mu?jaci impresionirati od dosade obnevidjele ?enke kad vi?e ne bude klasičnih vojničkih priča s mirisom jutarnjeg gula?a i no?nih gljivica? Kad ne bude vi?e najboljeg prijatelja iz ?upanje i stra?nog poručnika Mrkog, kad ne bude one budale iz Otočca ?to mu je u čizmu ispraznio teglu majoneze i ludog Pitona iz Krnjaka ?to je mogao izdrkati tako da se spermom dobaci do stropa?
Za koji dan na odslu?enje vojnog roka kreće posljednja generacija hrvatskih regruta. S kolodvora hrvatskih gradova, ispraćeni Fabijanom, ?ankom, Thompsonom i ostalim muzičkim ?eljama ?ire obitelji, otići će zbunjeni dječaci, da bi pred sljedeće ljeto u zagrljaj uplakanim majkama stigli neobrijani gelipteri va?nih izraza lica, posljednji nara?taj čuvara vojničkih mitova.
Doskora će njihove dosadne priče postati nerazumljive poput priča ostarjelih kolekcionara gramofonskih ploča, vojnik će postati profesija kao i svaka druga, tra?it će Hrvatska vojska novinskim oglasima tenkiste s polo?enim vozačkim ispitom i generale sa zavr?enom obrtničkom ?kolom, i nitko se vi?e neće sjećati vremena kad je sva mu?ka čeljad u dr?avi nakon mature trpana u druge razrede prljavih vlakova i deportirana u sive logore na drugom kraju dr?ave, takozvane vojarne, gdje su ih učili kako se pravilno i na koju stranu vojnik baca kad na primjer primjera američki/ruski/njemački/albanski/srpski ili koji već agresor baci na nas atomsku bombu.
Ne čeka nas ba? svijetla budućnost, upozoravaju stra?ari nacionalne mu?kosti, zabrinuti za mladiće koji će bez nemilosrdnog drila i jutarnjih kaljenja na zaleđenim poligonima starih austrijskih i jugoslavenskih kasarni jednostavno ostati ono ?to su bili prije nego ?to su stasali za uniformu: pičkice. Iz mu?ke perspektive, naime, budućnost Hrvatske je prilično ru?ičasta.
Tko nije za vojsku, nije ni za ?enu - govorilo se nekad, i nije to bila zajebancija. Veterani Jugoslavenske narodne armije mogu vam posvjedočiti, svatko od njih imao je u vodu onog bole?ljivog jadnika iz Vladičina Hana ?to ga je okrutna liječnička komisija proglasila nesposobnim, pa je godinama, svakih nekoliko mjeseci, dolazio na kapiju i molio da ga prime u vojsku, da ne sramoti oca i da bi se mogao ?eniti. Zelena knji?ica s pečatom vojne po?te bila je administrativni certifikat mu?kosti
Eh da, tako je to bilo - pričat će jo? neko vrijeme sa sjetom posljednji hrvatski mu?karci gledajući maloljetne kretene kako nakon srednje ?kole zgubidane po internetu i ratuju na WarCraftu, umjesto da se u nekoj ličkoj kasarni, na jutarnjoj magli, goli do pasa peru studenom vodom, jedu tiranosauretinu iz konzerve, trče s dvadeset pet kilograma te?kom stanicom na leđima i bjesomučno u blatnom jarku vrte ručicu induktorskog telefona dok narednik galami: "Jer ?ta, pametnjakoviću? ?ta, na primjer primjera, ako zona neprijateljskog djelovanja nije pokrivena signalom Ti mobajla?!!?"
Eh, da, tako je to bilo u vrijeme kad je vojska od nas pravila ljude. Zato je, ako se mene pita, hrvatska Vlada ipak pomalo brzopleto donijela odluku o ukidanju obaveznog vojnog roka: posve je, naime, nejasno koji će dr?avni resor sada biti zadu?en za to. Za pravljenje ljudi. Nećete mi valjda reći da će to biti Ministarstvo znanosti i obrazovanja, i da će nam fakulteti od djece praviti ljude? Ne prave se ljudi preko noći, kazat će vam veterani ?to su ono JNA NI? 1981 na podlaktici prepravljali u BOJNA DRNI? 19-8-1991, iako biste se vi, civilna laičad, zakleli da su vas roditelji napravili upravo preko noći.
Vojska će od tebe napraviti čovjeka - druga je klasična teza koju smo bar jednom kao golobrade pičkice čuli svi mi ?to smo odrasli prije nego je do?la vladavina civila, takozvana civilizacija. Vojska će od tebe napraviti čovjeka - rekao bi i meni otac, nakon svakog bezuspje?nog poku?aja da me uljudi i o?i?a, i danas, kad razmi?ljam o tome, znam da je bio u pravu.
U vojsci sam prvi put u ?ivotu pospremio svoj krevet i slo?io čarape i cipele, ali i popio prvu rakiju i zapalio prvu cigaretu. Prvi put sam bacio no? i pucao iz vatrenog oru?ja, prvi put se potukao, samo u tih godinu dana ja - beznadno cijepljen od svakog oblika nasilja - znao sam dočekivati jutra krvavih usta, u jarku pokraj kafane Drumski raj u Svilajncu.
Vojska je od mene napravila čovjeka, mada nekako do pola, jer nikad poslije nisam ni pucao niti se potukao, a bogami ni pospremio krevet. Bit će da je to zato ?to sam upisao fakultet i nikad nisam odslu?io ona tri dodatna mjeseca. I priznajem, osjećam se nekako posramljeno okru?en za ?ankom tetoviranim mu?karčinama od kojih je vojska istesala ljude ?to se svako jutro tu?iraju, briju i pospremaju krevet, sami peru gaće i peglaju ko?ulje, vrijedne dakle mu?e ?to barem jednom tjedno pokupe pikavce oko kuće, u vrtu sla?u kamenje u obliku srca i četkicom za zube la?te parket u dnevnoj sobi.
Pa ako je vojska od nas pravila takve ljude, mislim se ja sada, ako je sve ove ljude oko nas napravila vojska - ako je vojska dakle ljudima napravila i Ratka Mladića i Arkana, i ?ljivančanina i Milu Mrk?ića, i Blagoja Ad?ića i Veljka Kadijevića, i Merčepa i Glava?a, i Gotovinu i Norca, i Ramba i Muniba Suljića - mo?da je ipak bolje da se vojsci jednom za svagda oduzme licenca za pravljenje ljudi. I da se vratimo tradicionalnijim načinima. Onim preko noći.
Pa ako se i poka?e da ne mo?e od na?e djece nitko napraviti čovjeka onako kako su to znali narednici, satnici i generali, mo?da će nam, razmislite i vi, ipak biti bolje bez ljudi.
Nisam, naime, siguran da će nam sinove ljudima napraviti i odrje?iti narednici iz telekomunikacijskih korporacija na surovim team buildinzima, berući gljive na Sljemenu i runoliste na Velebitu. Mada, i za to postoji rje?enje.
- Ti mobajl, ha? - pitat će junak s početka priče u wellness centru va?e milo dijete, naočitog bilmeza s velikim ru?ičastim slovom T tetoviranim preko cijelih leđa. - Slu?io si u Ti mobajlu?
- Tko, ja? - zbunit će se va?e čedo.
- Aha. Jel jo? stra?ni Ćulibrk u hjuman risoursiz?
- Nemam pojma - reći će mladić. - Ja sam u bodi advertajzingu.
- ?ta je to? Ne?to kao čovjek sendvič?
- Aha. Civilno slu?enje tim bildinga.

chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #22 on: 12. Nov 07. 11:40:33 »

bush quotes

"Do you have blacks, too?"
--to Brazilian President Fernando Cardoso, Washington, D.C., Nov. 8, 2001

"I know what I believe. I will continue to articulate what I believe and what I believe - I believe what I believe is right."
--Rome, Italy, July 22, 2001

"There's an old saying in Tennessee -- I know it's in Texas, probably in Tennessee -- that says, fool me once, shame on --shame on you. Fool me -- you can't get fooled again."
--Nashville, Tenn., Sept. 17, 2002

http://politicalhumor.about.com/od/bushquotes/a/dumbbushquotes.htm
de(v)a
Lugarski as

dont worry, be stupid

View Profile
« Reply #23 on: 14. Nov 07. 16:54:36 »

zivot je san ucini ga stvarnim             Grin Grin Grin Grin
MAJKA TEREZIJA
« Last Edit: 14. Nov 07. 17:00:32 by admin » Logged

dont trust no one because no one deserve the trust
vedran
Pravi lugar

Howdie partner!

View Profile
« Reply #24 on: 15. Nov 07. 00:22:29 »

Ne znam koliko se uklapa ovdje, ali meni je ba? super.
Citati iz filma Dodgeball:
Peter La Fleur: [after Patches hits Justin in the face with a wrench] Yeah, uh, Patches... are you sure that this is completely necessary?
Patches O'Houlihan: Necessary? Is it necessary for me to drink my own urine?
Peter La Fleur: Probably not.
Patches O'Houlihan: No, but I do it anyway because it's sterile and I like the taste.
Peter La Fleur: ...Okay.

Domagoj je moj idol!
dac
Lugarski guru

putarmuha

View Profile WWW
« Reply #25 on: 15. Nov 07. 15:26:14 »

Meni nije problem ici na posao, samo mi je pun k...c cekati osam sati da idem doma ....

Ja sam leptirić
Lidac
Lugarski guru

View Profile WWW
« Reply #26 on: 16. Nov 07. 13:59:56 »

join the club..

chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #27 on: 20. Nov 07. 11:45:14 »

"They say it is better to be poor and happy
than rich and miserable, but how about a compromise
like moderately rich and just moody?"
~Princess Diana~
chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #28 on: 24. Nov 07. 10:06:41 »

1. Ako ste previse otvorenog uma, ispast ce vam mozak.

2. Ne brinite se oko toga sto ljudi misle, oni to rijetko rade.

3. Odlazak u crkvu ne cini vas krscaninom. Isto kao sto stajanjem u garazi ne postajete auto.

4. Nisu traperice to sto vam guzu cini debelom.

5. Umjetna inteligencija se ne moze suprotstaviti prirodnoj gluposti.

6. Moja ideja pospremanja je prijeci sobu pogledom.

7. Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je zivot ozbiljan.

8. Lakse je dobiti oprost nego dopustenje.

9. Za svaku akciju postoji jednak i suprotan vladin program.

10. Ako slicite na svoju sliku iz putovnice, vjerovatno vam treba putovanje.

11. Racuni putuju postom dva puta brze od doznaka.

12. Savjest je ono sto boli kad se svi ostali dijelovi osjecaju izvrsno.

13. Jedi zdravo, budi cio, umri u svakom slucaju.

14. Muskarci su sa Zemlje. zene su sa Zemlje. Pomirite se s time.

15. Nikoga nisu nikad ustrijelili dok je prao sudje.

16. Izbalansiranu dijetu cini po jedan kolac u svakoj ruci.

17. Srednja dob je kad sirina uma i uskost struka zamijene mjesta.

18. Propustene prilike su uvijek bolje od onih ostvarenih.

19. Stara krama je ono sto ste godinama cuvali i bacili tri tjedna prije nego sto vam je zatrebalo.

20. Uvijek postoji jedna budala vise nego sto ste racunali.

21. Iskustvo je predivna stvar. Omogucava vam da prepoznate gresku kad ju ponovite.

22. Bas kad uspijete spojiti kraj s krajem, oni ih rasire.

23. Ne tezi vise od svog frizidera!

24. Netko tko razmislja logicno lijepi je kontrast stvarnom zivotu.

25. Ako morate birati izmedju dva zla, odaberite ono koje jos niste probali.
dac
Lugarski guru

putarmuha

View Profile WWW
« Reply #29 on: 27. Nov 07. 16:19:49 »

Prodali smo na?e banke i hotele,IDEMO DALJE
Opljačkali smo umirovljenike i tvornice,IDEMO DALJE
Privatizirali smo i sve legalno jamili ,ALI IDEMO DALJE
Uni?tili smo srednji stale?,a stvorili smo tajkune i sirotinju,ALI IĆI ĆEMO
I DALJE
Izručili smo generale u Hag ALI TO NIJE SVE !
Dozvolili smo da glasuju tuđini umjesto nas,IDEMO DALJE S O
PROMILA,TRIJEZNI U PIČKU MATERINU !

Ja sam leptirić
Pages: 1 [2] 3 4 ... 36
  Print  

Jump to: