Lugarnica
20. Oct 17. 12:45:45 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:

Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: tetive  (Read 8657 times)
chris
Lugar pripravnik
**

View Profile
« on: 13. Sep 07. 17:37:38 »

Bok svima,
mozda se pitajte gdje je nestao taj plavi njemac koji je savrsio u proljece tecaj u Lugarnici.

Evo me - ziv sam i dobro - ali vec nekoliko tjedana ne penjam - ni vani ni u dvorani jer me pre vise boli tetive u ljevoj ruci. Do prije ljeta sam pre intensivno trenirao - zgibove sa sto manje prsta - i to sto vise...

Evo sad dobijem racun. Cujem vec Zdravko kako kaze: Vidis - to je to sto uvijek kazem: treba se penjati s nogama!

Slazem se! Zelim uciti vise koristit noge - ali to mi sad ne pomaze.

Ali sto moze pomagati osim mirovanje? Imate vi s time iskustvo? Sto mogu? Sto ne smijem? neke vjezbe, bandaze, lijek, kreme?Huh?

svaki savjet je dobro dosao!
L a O R K
Lugarski guru

View Profile
« Reply #1 on: 13. Sep 07. 17:53:05 »

Imao sam isti problem prije mjesec dana.
Po?to sam malo intenzivnije trenirao preko ljeta tetive su me uklje?tile.

NIKAKO nemoj prestati s treningom.
Penji i hvataj samo tramvajce, a kad osjeti? pritisak pusti.
I tako laganini.

Bar je uspjelo meni.

Daj svrati u Grahorovu, nismo (barem ja) te dugo vidjeli, a ?eljeli bismo.
 Wink

Danes Grčija, jutri vsa Evropa!!
chak(nuti) noris
Lugarski guru

View Profile
« Reply #2 on: 13. Sep 07. 18:19:27 »

Bol si mozes olaksati utrljavanjem tigrove masti, deep reliefa i ostalih 'maziva' na bazi mentola ili ako je upaljeno ibuprofenom.
Mislim da je dosta mirovanja 2 tjedna, ali bi trebao nastaviti trenirati, laganini, onako kako Karlo kaze, primati velike grifove i pustiti ako zaboli.
Ako je problem s prstima mozes zatejpati, ali ne dugo, jer moras pustiti da tetiva prirodno ojaca.

http://www.uoregon.edu/~opp/climbing/topics/injuries.html
L a O R K
Lugarski guru

View Profile
« Reply #3 on: 13. Sep 07. 18:26:04 »

Evo malo informacija, ne znam koliko su valjane, slučajno sam do?ao da njih.

i nastavak

Danes Grčija, jutri vsa Evropa!!
dgelo
Pravi lugar

Ponovo ja.

View Profile
« Reply #4 on: 14. Sep 07. 09:50:14 »

Ja sam ti imao iste probleme. Ali sam nastavio penjati bez tepa i primao sam samo tramvajce. Kada je tetiva prestala bolit počeo sam malo vi?e raditi na kampusu.
chris
Lugar pripravnik
**

View Profile
« Reply #5 on: 14. Sep 07. 16:52:44 »

hvala vam!

Ok, onda cu ponovo lagano poceti...

Vidimo se onda  Grin
Baloon
Lugar suradnik
*

View Profile
« Reply #6 on: 22. May 08. 13:58:54 »

Bok ljudi... Cheesy evo ja sam dosao u utorak prvi put u dvoranu, ostao sam negdje 2 sata i bas mi se svida, htio bih nastaviti Cheesy Prvo mi je frend rekao da se malo sam penjem po onoj maloj stijeni kod svlacione i to sam napravio..... Dobro mi je islo pa mi je zadao par smjerova na onim vecim stijenama kod vrata i to sam ponavljao... uglavnom, u utorak sam mislio da cu doc opet danas i tak nastavit, al me bole misici il tetive podlaktice i to me ubija... jedva sam jucer mlijeko otvorio XD Cheesy znam da je normalno sve to i da cu prezivit koji muskulfiber na pocetku, al mislim da sam se malo preforsirao pa sam vas zelio pitati dal ima mozda netko neki savjet kak da pocnem trenirati sad kad mi prestane ta bol u rukama jer sam cuo da necu nis postic ak malo treniram, a da opet necu nis napraviti ak previse te ak se ozlijedim......
Svaki savjet ce mi dobro doc... Smiley hvala!!!
Damir
Lugarski as

View Profile
« Reply #7 on: 22. May 08. 14:24:36 »

...prvi put u dvoranu, ostao sam negdje 2 sata...
da ja sam izdrzo pol sata prvi put...

...znam da je normalno sve to i da cu prezivit koji muskulfiber na pocetku, al mislim da sam se malo preforsirao...
istina, to je najnormalnija stvar, bitno je samo da si svjestan svojih mogucnosti u datom trenututku i da si ne stvaras pritisak da nesto MORAS radit zato jer to neko drugi radi- ko moze imat sasvim drugacije sposobnosti (ja te neznam pa govorim skroz opcenito). jer ako se penjes zbog nekog drugog osim samog sebe prije ili poslije ces naje...

...me bole misici il tetive podlaktice i to me ubija...
"Lako je izgradit misice, ojacat tetive to je prava stvar" kaze nas DV.
Naravno svi prolazimo tu skolu. S upalom tetiva prstiju (iako mislim da nisu bile jake upale) sam bez problema mogo lagano penjat hvatajuci tramvajce- do granica boli pa me nakon nekog vremena proslo, a sto se lakta tice- evo vec treci dan sam na prisilnom odmoru i nemogu penjat ni pod razno... Cry
sutra cu se probat penjat pa cemo vidit Wink
Baloon
Lugar suradnik
*

View Profile
« Reply #8 on: 22. May 08. 14:36:19 »

Ma ne znam... ja cu se jos malo odmarat pa kad se sve to smiri cu pocet trenirat Smiley i kad dodem,  lagano cu krenut sa zagrijavanjem pa cu ic na nekaj malo teze i tak, a ak ce me opet copit bol cu se odmorit i tak..... al sam samo htio pitati da mi vi iskusniji kazete kak ste poceli i kak treba trnirat...
Damir
Lugarski as

View Profile
« Reply #9 on: 22. May 08. 14:53:46 »

a da vise ne filozofiram- to je i jedini nacin na koji ces se doc do svojih mogucnosti...
bolje polako pa stalno napredovat, a neki ozbiljniji treninzi mogu poceti nakon par mjeseci kad pohvatas osnovne stvari. Smiley
Baloon
Lugar suradnik
*

View Profile
« Reply #10 on: 22. May 08. 16:46:50 »

Hvala puno  Grin Dodem u dvoranu sto prije mogu...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: