Lugarnica
29. Mar 24. 06:22:27 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 ... 3 4 [5]
  Print  
Author Topic: okić  (Read 30194 times)
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #60 on: 17. Aug 18. 15:28:13 »

Kaj, sve drugo si tamo popenjao pa se moraš zabavljati s projektom upitnog stanja završenosti, upitne smislenosti i zatvorenim za javnost?
 Tongue
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Sharmantni Vlado
Lugarski guru
*****
Posts: 1252


beefcake


View Profile WWW
« Reply #61 on: 04. Apr 20. 10:48:19 »

Na okicu postoji novi smjer. Navodno zabusen prije 2 godine. Sektor Modec, lijevo od rottena. 6c, nema ime. Krstim ga u Pandemija
dojmovi: ODLICAN!
Logged

がんばれ
Sharmantni Vlado
Lugarski guru
*****
Posts: 1252


beefcake


View Profile WWW
« Reply #62 on: 28. Apr 20. 18:30:29 »

popeo sam Šišmiša danas Smiley 7b+/c mi je Grin
Logged

がんばれ
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #63 on: 29. Apr 20. 10:02:04 »

Šproh je first ascentao Netopira, spoj Mea Culpa pa nakon trećeg kompleta ide u desno u Šišmiša s jednim novim spitom za taj prijelaz.
Ocijenio ga je sa 7c/c+. Ja se isto dvoumim između 7c i 7c+ (naginjem prije 7c+ čak, ne paše mi nekak taj detalj novi), ali nisam ga još popeo pa ću presuditi kad ga popnem.
Logged
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #64 on: 29. Apr 20. 10:07:01 »

A, sorry, ti si zapeo već na previsu?  Tongue
Samo se jaaako (sa najzadnjeg desnog kraja onog grifa) rastegne? u desno ko Isus Krist i kad i ako to ne?to na slijepo ulovi? onda noga daleko desno. Naravno da s obzirom na moj raspon nisam ni pomislio da je taj dio tema, nego sam mislio da ?teka? poslije kad se vraća? u lijevo pa ide? iznad spita na (ne)ravnote?u. I pada? na drvo.  Grin
Nisam to 15 godina penjao pa ti daj feedback da li ovo moje pametovanje jo? ima smisla.

Eto i Legena smo riješili bili, što se tiče ove bete koju si rekao - točno tako je popeo Roni Nikolić neki dan. Iz pothvata daaaaleko gore i u desno na dobru rupu za 2/3 prsta pa onda baci desnu nogu jako desno i dalje standardni izlaz.
Ja sam nešto drugačije radio, ja iz pothvata idem na slopper koji je lijevo od te dobre rupe i onda spojiš na bočni dio tog slopera s lijevom rukom di ima neki kamenčić, uvrneš se malo i cimneš na tu rupu. Onda malo lete noge, al je rupa super i dalje par gibova i gore si na ravnoteži i bok.

Ocjenu sam stavio 7b+.
Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #65 on: 29. Apr 20. 11:45:26 »

popeo sam Šišmiša danas Smiley 7b+/c mi je Grin
Soft 8a koji si popeo u 15. godini penjačke karijere iako ti je cijelo vrijeme bio ispred nosa i sad bi odma downgrade.  Huh

Bio je davno jedan eminentni penjač koji je 6 izleta na Kalniku nadrkavao 7b+ na jedan gib da bi isti tren kad ga je popeo rekao da to nije baš...
 Grin
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #66 on: 29. Apr 20. 11:51:47 »

Šproh je first ascentao Netopira, spoj Mea Culpa pa nakon trećeg kompleta ide u desno u Šišmiša...
Rožman je sve te lijevo-desne i desno lijeve kombinacije davno već ispenjao i iznazivao kad je očekivao da mu klub plati 200 kn po ispenjanom 8a, a oko Zagreba nije imao što raditi. Nothing new, folks. Move on...
Točan podatak o tome je negdje zakopan u Pulfer arhivi iz cca. 2002, ali ne da mi se kopati.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #67 on: 29. Apr 20. 14:12:59 »

popeo sam Šišmiša danas Smiley 7b+/c mi je Grin
Soft 8a koji si popeo u 15. godini penjačke karijere iako ti je cijelo vrijeme bio ispred nosa i sad bi odma downgrade.  Huh

Bio je davno jedan eminentni penjač koji je 6 izleta na Kalniku nadrkavao 7b+ na jedan gib da bi isti tren kad ga je popeo rekao da to nije baš...
 Grin
Ne zaista nije i ne može biti više od 7c ova varijanta, probao sam njegovu betu, iz prve sam napravio gibove, odlično je razradio vlado i stvarno se 7b+ čini kao prikladna ocjena, 7c bi moglo eventualno proći, ali sigurno je soft onda.
Plus Vlado je ovo ekspresno popeo zapravo. Ako se ne varam rekao je najbrže popeti 7b+ do sada.
Logged
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #68 on: 29. Apr 20. 14:16:08 »

Šproh je first ascentao Netopira, spoj Mea Culpa pa nakon trećeg kompleta ide u desno u Šišmiša...
Rožman je sve te lijevo-desne i desno lijeve kombinacije davno već ispenjao i iznazivao kad je očekivao da mu klub plati 200 kn po ispenjanom 8a, a oko Zagreba nije imao što raditi. Nothing new, folks. Move on...
Točan podatak o tome je negdje zakopan u Pulfer arhivi iz cca. 2002, ali ne da mi se kopati.

Znam za te varijante, ali ovdje nije bilo spita kao npr. Mesija (Mea Culpa u Quo Vadis) i možda i nije ispenjana ova varijanta pošto nije osmica?

Kako god ovo vrijedi penjati, stvarno zanimljiv problem, nakon klasika (Mea Culpa). Detalj iako koristi dva ključna ista grifa iz Šišmiša, radi se potpuno drugačije jer ti je tijelo na skroz drugoj strani.
Logged
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #69 on: 29. Apr 20. 15:07:32 »

Za Šišmiš mi je teško nešto suvislo govoriti kad se stopinke redefiniraju svakog proljeća, ali priča je u početku bila da je teško ukopčati spit na ploči s rupe za jedan prst. Naravno, oni koji su to pričali bili su bitno kraći od mene i ja sam to ukopčao s nekog pothvata tako da sam se malo rastegnuo.
U svakom slučaju, nisam se namučio, ali ocjena u tako kratkom smjeru koji je svake godine drugačiji je čisto informativnog karaktera.

Ali zato čekam "Legen" upgrade.  Grin
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #70 on: 29. Apr 20. 19:53:40 »

... možda i nije ispenjana ova varijanta pošto nije osmica?
...
Na meniju je bilo nešto kao od 7b 30 kn, pa prema gore. Plaćalo se samo za mislim 5 najviših ocjena u godini pa valjda zato nije vrijedilo jer je imao 5 boljih, a ne jer je samo 7c.

Da, Mesija i još neki.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #71 on: 30. Apr 20. 11:29:11 »

Za Šišmiš mi je teško nešto suvislo govoriti kad se stopinke redefiniraju svakog proljeća, ali priča je u početku bila da je teško ukopčati spit na ploči s rupe za jedan prst. Naravno, oni koji su to pričali bili su bitno kraći od mene i ja sam to ukopčao s nekog pothvata tako da sam se malo rastegnuo.
U svakom slučaju, nisam se namučio, ali ocjena u tako kratkom smjeru koji je svake godine drugačiji je čisto informativnog karaktera.

Ali zato čekam "Legen" upgrade.  Grin
Vlado ukopča taj komplet iz knee bara i to izgleda vrhunski.
Ja sam ukopčavao taj komplet iz toe hooka odličnog za desnu nogu, a lijeva ruka na onom krimpu bočnom. Iz te pozicije statički primiš i tu rupu isto nakon što otreseš malo desnu ruku. BTW ta rupa nije za jedan prst već za 3 prsta i odlična je.
Ostatak ljudi koje sam vidio ovih dana da su popeli šišmiša su ga ukopčali iz pothvata (odlična rupa za 3 prsta), probao sam to je definitivno puno teže od ovog mog toe hooka, ali ne paše svima toe hook, vlado ne može to baš izvesti dobro.

Evo i snimka 7b+ bete: https://www.youtube.com/watch?v=VV6nvDyTNsk
Generalno sad je trebalo biti gotovo, primiš ovaj pothvat desno od stiska s kojeg je pao i dalje imaš tramvajac i onda max 6a izlaz gore.

Za usporedbu, Vlado ga je popeo brže od Legena i Mea Culpe koje je penjao ovaj mjesec. I nije stvar visine jer sam i ja probao i sve bi isto radio osim tog koljena koje zamijenim s toe hookom i jednako dobro drže obje stvari, dalje identična beta praktički.
« Last Edit: 30. Apr 20. 11:30:57 by Herak » Logged
Sharmantni Vlado
Lugarski guru
*****
Posts: 1252


beefcake


View Profile WWW
« Reply #72 on: 30. Apr 20. 21:32:11 »

Dakle ja bi prvi bio presretan da je 7c+ ili 7c i da sam ja tak jak  Grin al zbilja nisam hahaha
iskreno, savršeno je moguće da netko za moju betu kaže 7b. Brijem.
Mislim da je jako dobro sve napravljeno i tek sad mi je smiješno koliko sam to dugo izbjegavao probati jer sam se bojao 8a oznake. Ok, znao sam da je soft i da je lakši, ali OVOLIKO?!?!? to nisam očekivao Smiley
moja beta nema veze s visinom, tko je niži ima herakov kajalnje noge u pothvat.
ono sto svakako mogu reci da je smjer lijep Smiley

Ali zato čekam "Legen" upgrade.  Grin

neupitno 7b+
« Last Edit: 30. Apr 20. 21:33:59 by Sharmantni Vlado » Logged

がんばれ
zdravko
Lugarski guru
*****
Posts: 2437


Što gore, to bolje!


View Profile
« Reply #73 on: 02. May 20. 23:05:22 »

Valjda toe hook nije bio jača strana zg penjača iz pretpovijesti. Normalno da su bili tehnički manjkavi kad nisu završili Lugarski tečaj TM. Također je i egu godilo imati koji 8a na listi. Naravno, nije za odbaciti ni to da se svašta drobilo na tom dijelu stijene.
Meni ta "problematična" rupa s ukapčanjem nije bila problem, jer je nisam ni koristio nego sam se na digao na nekakvu blokadu i otišao po lijevoj strani. Tamo se nakon što sam tako popeo strgao grif ili 2 pa sam poslije izmislio nekakvo dizanje na nogu i bizarno križanje.

Za ljude s rasponom u potrazi za jefitnim 8b preporučam Tamavček u Kotečniku jer je kvaka isto u ukapčanju koje dugi izvedu sa bolje stopinke.
Logged

There's Nothing in the Middle of the Road but Yellow Stripes and Dead Armadillos.
Herak
Lugarski guru
*****
Posts: 1226


View Profile
« Reply #74 on: 04. May 20. 09:29:13 »

Tamo se nakon što sam tako popeo strgao grif ili 2 pa sam poslije izmislio nekakvo dizanje na nogu i bizarno križanje.
Tako sam ja popeo, ti si mi pokazao, ali taj gib je ZBILJA težak. Nema teorije da ga izvedem sad, ovo vladino sam napravio iz prve. Ništa novo nema na toj stijeni, samo iz nekog razloga nitko nije skužio ovu betu...
Logged
Pages: 1 ... 3 4 [5]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!